headphones
Infolinka: 844 205 305
Po–Pá: 8:30–18:00
logo credit aliance

Aktuality

Dlužníci v problémech
29.09.2021

Bankovní asociace konstatovala, že v letoším roce je 11 % Čechů rizikově zadluženo. Za rizikové chování se považuje to, když si dlužníci na své nákupy půjčují přesto, že 1/ nemají možnost šetřit (12 %), 2/ mají tři a více půjček (9 %), ale zejména že 3/ si půjčují na splátku jiné půjčky (13 %). Lidé si nejčastěji půjčují od banky (56 procent), zhruba třetina využila možnost půjčky od splátkové společnosti nebo od rodiny a známých. Ostatní si půjčují "jinde", rozumějte u nebankovní společnosti, a to především kvůli jednoduššímu (49 procent) a rychlejšímu (46 procent) vyřízení, ale i nižšímu úroku (24 procent). Zda má společnost licenci od České národní banky, většina lidí nezjišťuje.

Jak vyplývá z textu, Bankovní asociace asi posuzovala spotřebitelské půjčky a úvěry. Naši klienti jsou jiní. Jsou to podnikatelé, kteří s penězi uměji zacházet. Úvěry používají na rozvoj svého podnikání, a tudíž na dosažení větších zisků. I když se to někomu nepovede, tak většinou ano. A my může být hrdí, že podporujeme úspěšné spoluobčany, kteří náš kapitál svojí pílí zhodnocují, a stávají se tak ještě úspěšnějšími.

Mzdy vhůru, investice dolů
28.06.2019

Ziskovost českých firem klesá a je aktuálně nejnižší za celou dobu sledování od roku 2005, dosahuje cca 46,3 procenta (v eurozóně je míra ziskovosti kolem 40 procent). Nejvíce se na propadu zisků podílejí mzdy, resp. jejich růst v důsledku nedostatku zaměstnanců a "přetahování se" o ty dostupné, a dále tlak na růst mezd ze strany odborů. Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku letos v 1. čtvrtletí meziročně vzrostla o 7,4 procenta na 32 466 korun.

Jaké to má "strategické" důsledky? Aby české firmy mohly konkurovat těm západním, musely se nejprve vzpamatovat z technické zaostalosti, do které je dovedla komunistická éra. Potřebovaly tedy vyšší zisky, aby měly zdroje na investice. Ziskovost převyšujíci tu zahraniční byla nutností, ale to zřejmě už dále nebude. A stálý tlak na růst mezd bude ziskovost dále snižovat, takže na další modernizaci, automatizaci, robotizaci atd. zdroje budou už jen tak velké, jako v západní cizině.

Dokud je ještě aspoň o něco větší ziskovost, je nutné to využít k urychlenému "odlidštění" výroby a služeb - k jejich automatizaci, k digitalizaci atd. Rádi Vám na této cestě pomůžeme, abyste mohli správně investovat a zvyšovat ziskovost dříve, než vás konkurence znovu předežene.

Podnikání povolíme, jen když zaplatíte, říká stát
20.06.2019

Česko stále neplní doporučení Evropské unie, aby založení společnosti s ručením omezeným bylo možné do tří dnů a s náklady do 100 euro. Naši státní úředníci naopak náklady stále zvyšují, naposledy zavedením tisícikorunového poplatku za registraci vlastníka...

V současné době se náklady v tuzemsku pohybují zhruba kolem 4530 korun, ale počkáte si. U notáře lze sice založit s.r.o. za jediný den, ovšem s náklady zhruba 7000 korun.

Ale to je jen začátek. Nejde jen o náklady v podobě daní či odvodů za zaměstnance, což jsou "běžné" náklady podnikání, ale musíte platit náklady spojené s úpadkem či exekucí na zaměstnance, musíte odpustit svým dlužníkům i 70 % dluhu, pokud požádají o oddlužení, věnovat čas spoustě kontrolních orgánů, platit náklady za posílání každé účtenky na kontrolu... Spočítal někdo, jaké jsou "nepodnikatelské" náklady podnikání?

A v tom my žijeme a podnikáme
21.05.2019

Výzkum složitosti daně z příjmu právnických osob nedávno porovnal 143 zemí světa. Výzkum nehodnotil výši daňového zatížení, ale dvaccítku jiných důležitých kritérií, například daňový legislativní proces či složitost průběhu podání daňových přiznání. Ukázalo se, že nejpřívětivější systém daně z příjmů má pro právnické osoby Jersey (závislé území britské koruny), následované středoamerickou Nikaraguou a ostrovem Mauricius. První ze zemí Evropské unie je - nechte se překvapit - Estonsko.

A kde jsme se v tomto žebříčku umístili my? V globálním měřítku jsme obsadili až 85. příčku, v rámci Evropské unie jsme 24. Jinak řečeno, život si komplikujeme skoro nejvíc v Evropě. Koho jsme si zvolili...

Poznámka: Šlo o společný výzkumný projekt univerzit z německého Paderbornu a Mnichova, a poradenské společnosti BDO. Zprávu, ze které čerpáme, zveřejnil Server BusinessInfo.cz dne 16.05.2019.

Omluva
02.05.2019

Po osmi letech jsme nuceni poprvé zvýšit splátky o narostlou inflaci, Netěší nás to, ale u nejstarších úvěrů už je inflace vyšší, než úroková sazba, a to si opravdu nemůžeme dovolit.

Jenže v průběhu těch osmi let došlo k obměně zaměstnanců, a tak se z firemní paměti vytratilo, jak je inflační navýšení naprogramováno. A jeho spuštění bylo provázeno odesláním mnoha sms a e-mailů, které byly určeny pro testování a neměly odejít.

Ubezpečujeme Vás ale, že k úniku konkrétních informací o Vás a Vašich úvěrech jiným osobám nedošlo. "Jenom" jsme Vás nešťastně obtěžovali našimi zprávami. Bohužel stalo se, a upřímně se za to omlouváme.

Úprk z daňových rájů
15.04.2019

Dnes společnost Bisnode zveřejnila zprávu, že z "daňových rájů" je kontrolováno 2,52 procenta českých firem, celkem jich je 12546. Za první čtvrletí letošního roku ale jejich úbytek činí údajně 259 firem a má jít o tak velký "úprk", že přesahuje pokles počtu takových firem za roky 2016, 2017 a 2018 dohromady. Objem kapitálu v základním jmění českých firem, které ovládají vlastníci z daňových rájů, je přibližně 323,4 miliardy korun, a za první čtvrtletí letošního roku se snížil o 3,2 miliardy korun.

Je to dobře, nebo špatně? Předně si myslíme, že jde o přesnou hru s nepřesnými čísly. Vždyť jen zápis změny do obchodního rejstříku nějakou dobu trvá, takže letošní zápis má nejspíš kořeny v minulých letech. A protože jde zejména o "únik" z takových daňových rájů, jako je Nizozemí (-125 firem) a USA (-122 firem), tak možná ani tak nejde o odchod z daňových rájů, ale možná jen o stěhování tam, kam ani tyto státy nedosáhnou. Jinak řečeno, ani Nizozemí, ani USA nejsou zrovna dobré příklady daňových rájů...

Myslíme si, že konkurence je skvělá věc, udržuje ceny na nízké úrovni. A to by se přece mělo týkat všech, i států. Je tedy dobře, že si státy konkurují svými daňovými sazbami. Kdyby nebylo této konkurence, chamtivost politiků by rostla do nebeských výšin. I my bychom rádi měli mnohem vyšší úroky, ale konkurence nám to nedovolí. Díky konkurenci mají naši klienti jedny z nejvýhodnějších úvěrů na trhu...

(Pro jistotu zdůrazňujeme, že daňovou konkurenci a ochranu soukromí vlastníků velmi oceňujeme. Ale zneužívání daňových rájů k zakrývání trestné činnosti samozřejmě odmítáme.)

Rovnostářství - cesta do propasti
02.03.2019

Orgány EU nyní zveřejnily údaje za rok 2017, jak jsou různé země EU rovnostářské. V České republice je příjem pětiny nejbohatších pouze 3,4krát vyšší než příjem pětiny nejchudších. Spolu se Slovinskem (stejná hodnota) je tak naše republika nejvíc rovnostářská. S 3,5násobným rozdílem následuje Slovensko a Finsko. V Maďarsku, Rakousku či Švédsku se částky liší 4,3krát, ve Francii 4,4krát, v Německu 4,5krát, v Polsku 4,6krát a v Řecku 6,1krát. Nejvyšší rozdíl panuje v Bulharsku, a to více než osminásobný. Podle zprávy Evropské komise se příjmová nerovnost v Česku od roku 2005 příliš nemění. Důvodem jsou prý spíš nivelizované výdělky než daňové či jiné přerozdělování.

(Přerozdělování se ale zásadně projevuje v rovnostářství důchodců. Pětina nejchudších českých seniorů má 2,4krát méně než pětina nejbohatších. Na absolutní evropské špičce seniorského rovnostářství je spolu s námi ještě Slovensko. Nejvyšší je rozdíl v seniorských částkách v Portugalsku, dosahuje 5,4násobku. V Řecku je to 4,2násobek, v Rakousku 3,7násobek a v Nizozemsku trojnásobek. Ministryně práce Jana Maláčová nyní navrhuje míru české solidarity ještě zvýšit.)

Motivuje vás to k podnikání? Pracovat 25 hodin denně, 8 dnů týdně, mít absolutní odpovědnost za zítřejší tržby - a mít jen o něco více než člověk "na podpoře"?

Kde to jde, je řešením snižování počtu zaměstnanců a jejich nahrazení roboty a výpočetní technikou (a jak se módně říká, umělou inteligencí). Různí sociální inženýři už sice navrhují zdanění této techniky, aby bylo na přerozdělování, ale zatím to není tak žhavé. Investice do automatizované a vypočítávané budoucnosti mají stále ještě velký smysl. Kdo tento trend zachytí dřív, než jej politici přiškrtí zdaněním a dalšími restrikcemi, tak na tom vydělá. Rádi vám s takovými investicemi pomůžeme.

Překážky na cestě k bydlení
21.01.2019

Z nedávno zveřejněného průzkumu vyplývá, že 83 % mladých lidí ve věku od 18 do 29 let by si chtělo pořídit vlastní bydlení, a z toho 39 % z nich pořízení bydlení chápe jako investici, protože by rádi pořízený byt či domek pronajímali. Ale regulace hypotečních úvěrů to mnohým z nich znemožňuje - na počátku pracovní kariéry obvykle nedokáží splnit kritéria stanovená ČNB (úhrnný dluh zájemce o úvěr, do něhož se započítává i částka, kterou si chce půjčit od banky na bydlení, by neměl překročit devítinásobek ročního výdělku, navíc měsíční výdaj na celkové splátky všech dluhů by neměl přesáhnout 45 % jeho čistého měsíčního příjmu, přitom lze úvěrem financovat zpravidla jen 80 % ceny nemovitosti). Dokonce i když jim blízcí chtějí pomoci dozajištěním svojí nemovitostí, tak na úvěr prostě nedosáhnou.

Pro část z těchto zájemců máme dobré řešení. Využijte náš kapitál a pusťte se do podnikání. S dobrým podnikatelským nápadem budou zisky na splnění kritérií stačit. A s výborným nápadem možná ani hypotéku potřebovat nebudete, protože si na pořízení bydlení vyděláte brzy sami.

Uvažujete o podnikání?
04.01.2019

Údajně až 40 % zaměstnanců si aspoň občas pohrává s myšlenkou, začít podnikat. Ale spousta z nich vždycky najde důvod, proč nezačít. Každý má samozřejmě své důvody, ale nejčastější jsou obavy ze ztráty jistého příjmu - tak to uvádí přibližně 60 % z těch, kdo o zahájení podnikání uvažují. A tento strach obvykle "převálcuje" to, co na podnikání přitahuje: touha po nezávislosti, potřeba svobody a flexibility, šance na vyšší příjmy, možnost seberealizace... Nicméně naprostá většina (90%) těch, kdo odvahu našli a překonali první náročná léta, návrat zpět do zaměstnaneckého poměru neplánuje. (Aspoň tak to tvrdí článek na serveru idnes.cz z dnešního dne.)

Spolu se společností Dobrá rada, s.r.o., Vám rádi pomůžme při rozhodování, zda "do toho jít". U nich dostanete pár dobrých rad do podnikatelského života, a u nás potřebné peníze do začátku.

SOLVIT možná pomůže
12.12.2018

Čas od času je vhodné připomenout, že na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR existuje služba SOLVIT, která může podnikatelským subjektům pomoci při pronikání na evropský trh. SOLVIT řeší problémy vznikající nesprávnou aplikací pravidel na vnitřním trhu EU orgány ostatních členských států. Nabudete-li například dojem, že při působení v jiném státě EU vůči vám mají nesprávné nároky (třeba chybně aplikují zdaňování nebo požadují dodatečné testování vašich výrobků, přestože již byly řádně testovány u nás), tak SOLVIT poskytne pomoc. Zpravidla mnohem rychleji, než když se budete pokoušet svá práva hájit u tamějšího soudu. A hlavně - zcela zdarma.

Více se dozvíte třeba v rozhovoru s Vladimírem Bärtlem, zveřejněném dnešního dne na webové stránce www.businessinfo.cz.

Investujete do vývoje něčeho nového?
11.12.2018

Dnes byla zveřejněna analýza za rok 2017, podle které podnikatelské subjekty vynaložily na výzkum a vývoj rekordních 53,8 miliard korun. Meziroční nárůst je dokonce 11,6 %. Ale ačkoliv se v celkovém podílu výdajů na výzkum a vývoj držíme v první polovině zemí EU, z pohledu počtu mezinárodních patentů firem zaostáváme velmi významně za srovnatelnými evropskými zeměmi (z celé ČR 184 přihlášek, zatímco Rakousko jich podalo 1.397, Švédsko 3.975 a Švýcarsko 4.487).

Tolik hlavní výsledky. Jenže výzkum, vývoj, inovace jsou naší budoucností a čeští podnikatelé v nich musí být ještě úspěšnější. Jinak v nekonečné konkurenční válce neobstojíme. A protože naším posláním je pomáhat českým podnikatelům a podnikům, jsme připraveni Vám nabídnout náš finanční kapitál a zkušenosti našich partnerů - patentových zástupců. S námi můžete být úspěšnější.

Podnikání bezdomovců
03.12.2018

Z nedávné analýzy vyplynulo, že počet firem řízených bezdomovci vzrostl mezi lety 2017 a 2018 o 76 % na 14.453 firem, dnes jde o téměř 3 % českých firem (analýza jako bezdomovce označuje osoby s "trvalým" pobytem na radnici). Tyto firmy jsou výrazně rizikovější než "normální firmy", například jich je mnohem více postiženo úpadkem nebo exekucí (5,1 % firem řízených bezdomovci proti 1,6 % ze všech firem).

Autoři analýzy Bisnode uvádějí řadu příčin - záměrné skrývání se před finančními úřady, soudy či věřiteli, krach, tvrdý postup státu... Nevidíme to tak černě, jsme přesvědčení, že v mnoha případech jde o slušné ukončení činnosti, ale protože byrokratická náročnost a náklady spojené s likvidací společnosti jsou opravdu velké, je prostě snazší společnost prodat bezdomovci a nechat ji nečinnou, dokud ji z moci úřední nezruší soud. Rozumíme i tomu, že se vlastníci za pomoci "bílých koní" neskrývají před klienty a věřiteli, ale před závistí okolí.

Podle nás takové analýzy o ničem nevypovídají. Protože podporujeme podnikání, tak dobrý projekt podpoříme bez ohledu na to, kde je k pobytu hlášen vlastník firmy.

Banky se slučují, aby přežily - my máme skvělé služby
09.10.2018

Bankovní licenci má na malém českém trhu 46 bank a poboček zahraničních bank, a protože část z nich nabízí své služby bezpoplatkově, tak je konkurence docela trápí. Akvizice nebo spojení je proto  v silně konkurenčním prostředí retailového bankovnictví logickým krokem a jednoduchým způsobem, jak se rázově dostat na násobek klientů.

Tři bankovní domy teď oznámily své sloučení - Moneta, Air Bank a česká i slovenská pobočka Home Creditu. Tím u nás vznikne třetí největší banka se dvěma miliony klientů a druhý největší poskytovatel spotřebitelských úvěrů. Tento krok nové "sjednocené" bance údajně přinese na úsporách nákladů až deset procent, tedy zhruba jednu miliardu korun.

My jsme malí, ale šikovní. Neplatíme týmy zaměstnanců, hodně toho zvládají naše počítačové programy. Proto ani před poskytnutím úvěru, ani v průběhu splácení neplatíte žádné poplatky - jen jednorázový poplatek při podpisu smlouvy. Po celou dobu splácení máte rozumnou úrokovou sazbu. A když své splátky budete hradit z účtu u "bezpoplatkové banky", tak neplatíte nic víc, jen sjednané splátky.

Počet insolvencí klesá, radujme se!
04.10.2018

Z aktuálních statistik společnosti CRIF - Czech Credit Bureau vyplývá, že v období od října 2017 do září 2018 bylo vyhlášeno 12.764 osobních úpadků, o 11 procent méně než v předešlém období, a zároveň bylo podáno 13.613 návrhů na osobní úpadek, což znamenalo pokles o 14 procent. Podrobnosti najdete v článku, zveřejněném dnes na www.lidovky.cz.

Je to důvod k radosti. A jsme rádi, že se na tomto poklesu úpadků můžeme podílet, protože naše úvěry se dobře splácejí. Nejde přitom jen o příznivé úrokové sazby. Spousty našich klientů už na vlastní kůži poznaly, že i poměrně hrubé porušení závazků není tragédie - když se dohodneme na nápravě, tak promineme naběhlé pokuty, odvoláme zesplatnění, prostě vyjdeme vstříc tak, abychom Vaše podnikání podpořili, a ne zničili.

OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SÍDLA
18.03.2017


Pro naše klienty a partnery se ve skutečnosti nic nemění. Ale...

Na základě požadavku vlastníka budouvy Red Point jsme změnili sídlo naší společnosti (nadále sídlíme na adrese Praha 9, Vysočany, Freyova 983/25, změna je zanesena v obchodním rejstříku zde).

V budově Red Point ale nadále máme kontaktní kancelář, a také tam prosíme adresujte veškerou poštu. Budete-li psát na adresu sídla, poštu samozřejmě převezmeme, ale v důsledku přeposílky ji dostaneme o jeden či spíše o dva pracovní dny později.

Shrnutí:
Adresa kontaktní kanceláře a adresa pro zasílání pošty: Credit Alliance, SE, Na Břehu - budova Red Point, 19000 Praha 9 - Vysočany
E-mail: info@credital.eu
Datová schránka: afsyz7h
Telefon - informační linka: 844205305 (cena volání se liší dle operátora, účtuje se jako hovor na pevnou linku a zpravidla se neuplatňují volné minuty)*/
Telefon - oddělení správy úvěrů: 775854203 (cena volání se liší dle operátora, zjistíte ji ve Vašem tarifu pro volání do sítě Vodafone)

*/ Poznámka: Cena se pohybuje mezi 1,50 - 5,00 Kč/min. Aktuální cenu Vám sdělí Váš operátor.

Co se děje v regionech?
02.02.2017

Credit Alliance SE připravuje novou rubriku "Články". Ve kterých budeme informovat o nových záměrech podnikatelů v regionech. Ale také se budeme věnovat informacím, kam si mohou, například nejen živnostníci, zajít na dobou večeři... Ale také budeme psát, snad vtipnými přímy, o ekonomických souvislostech ze života...

Testujeme nový druh produktu
04.02.2016

Na základě poptávky jsme začali testovat nový druh úvěrového produktu pro firmy a společnosti. Jde o typ kontokorentu. Společnost KATY PATY jej odzkoušela přímo ve svém finančním provozu. Výsledkem je úspora nákladů. S tímto produktem připravila výrobu retro vypínačů z pravého porcelánu. Dnes KATY PATY vyvíjí s designovými studii další produkty. Jejich luxusní vypínače lze vzhlédnout na www.katypaty.cz 

 

Spustili jsme nový web! www.zkusenosticreditalliance.eu
27.06.2014

Nový prostor pro názory klientů společnosti CREDIT ALLIANCE. Na těchto webových stránkách nám můžou naši klienti napsat cokoliv, co nám chtějí sdělit. Nejen co je tíží, ale také jak jsou spokojeni s poskytovanými službami CREDIT ALLIANCE.

Boris Rudý klientem Credit Alliance
25.03.2014

Pan Boris Rudý by mohl svým zjevem odrazovat... Obchodní analytici v Credit Alliance však neposuzují klienta podle vzhledu, ale podle jeho obchodního záměru. A i když to může znít jako klišé, pan Rudý se rozhodl změnit svůj život od základu. A začal prací. Rozhodl se zrekonstruovat napůl rozpadlý dům, kde buduje nájemní byty. V Credit Alliance jsme přemýšleli jen o tom, zda mu poskytnut úvěr Credit Start nebo Credit Variant. Dnes už v jeho domě žijí spokojení nájemníci a pan Rudý vidí, jak se sen o změně jeho života mění na skutečnost.

Credit Alliance v obci Račetice
18.03.2014

Račetice je malá vesnice, kde žije 367 obyvatel. Obec je to sice neveliká, co se počtu obyvatel týče, ale na jejich kulturní akce, které obec pořádá se scházejí lidé ze širokého okolí. Jenže když se tak malá obec rozhodne zrekonstruovat objekt staré nevyužité zemědělské usedlosti na Centrum dětí a mládeže narazí na problém - financovaní. Z obecního rozpočtu to nezvládne utáhnout a Evropský fond pro regionální rozvoj rekonstrukci přefinancuje, až když už je hotová. A tak když se starosta obce, pan Hofman, náhodně přes známého doslechl o Credit Alliance, mohli se děti i dospělí těšit na nové prostory. Jak se jim daří se můžete podívat v sekci NAŠI KLIENTI.

Credit Alliance při výstavbě Dětského centra pohybu
12.03.2014

Pan Sládek se rozhodl vybudovat Centrum plavání a pohybu pro děti při Říčanech u Prahy. Když žádal u bank o financování stavby na „zelené louce“ a chtěl ručit právě tou stavbou, kterou staví, nesetkal se s pochopením. V Credit Alliance jsme provedli obchodní analýzu jeho podnikatelského záměru na několik let dopředu a poskytli mu úvěr ve výši 6 000 000 Kč. Na zajímavý příběh jeho podnikatelského záměru se můžete podívat zde

Credit Alliance ve Světě skla
28.02.2014

Zveřejnili jsme první krátký film o našem klientovi Josefu Hlavenkovi a jeho sklářské firmě Svět skla. Vytvořili jsme sekci NAŠI KLIENTI, kde se můžete podívat, jakým způsobem úvěr od Credit Alliance pomohl panu Hlavenkovi zrekonstruovat vysněnou sklářskou dílnu.

Vzniká Dobrá rada
22.01.2014

Když se ukázalo, že podnikatelům nechybějí jen peníze, ale často také informace „jak podnikat“, rozhodli se evropští investoři společnosti CREDIT ALLIANCE, SE, podpořit právě vznikající společnost DOBRÁ RADA, s.r.o. - celorepublikovou specializovanou poradenskou síť pro podnikatele. A to proto, abyste se vy mohli soustředit na vaši práci, řemeslo, prostě podnikání jako takové. Ale hlavně, aby vaše sny a záměry neskončily jen kvůli tomu, že vám v nějakém směru chyběly informace. Pro tyto účely má poradenská síť DOBRÁ RADA ve všech krajích České republiky specialisty, kteří vás osobně navštíví a posoudí spolu s vámi podnikatelský plán, který jste si stanovili, nebo ho spolu s vámi vytvoří. Rádi vám pomůžou zorientovat se i v dalších tématech, jako je právní podpora, reklama, investice, financování, ale taky náležitosti zdravotního a sociálního pojištění či daní. Na poradenskou síť DOBRÁ RADA se můžete obrátit v kterékoliv fázi vašeho podnikání. 

Test serveru Bankovní poplatky
29.01.2013

Server Bankovnipoplatky.com podrobil testování podmínek úvěru 50 tisíc korun se splatností pět let, jak jej poskytují velké banky. Zjistil, že reálné úroky se pohybují mezi 14 až 22 %. Reálná nabídka ČSOB je 14,9 %, Volksbank 15,7 %, Raiffeisenbank 15,9 %, Citibank 16 %, Poštovní spořitelny 16,9 %, České spořitelny 19,3 %, LBBW 19,8 % a GE Money Bank dokonce 21,9 %. Evropská společnost Credit Alliance naproti tomu nabízí u úvěru 50 tisíc korun se splatností pět let splátku ve výši 1 088 Kč. Náš klient tedy za těch 5 let zaplatí na jistině a úrocích celkem 65 280 Kč, takže roční přepočtený úrok představuje pouhých 6,1 %.

Výsledky testu si můžete přečíst např. zde: http://www.novinky.cz/ekonomika/287464-nebankovni-spolecnosti-jednaji-s-dluzniky-lepe-nez-banky-tvrdi-pruzkum.html 

 

Nebankovní společnosti postupují eticky
11.12.2012

Podle průzkumu společnosti „Člověk v tísni“ jednají nebankovní společnosti s dlužníky lépe než banky. Informoval o tom server Novinky.cz: http://www.novinky.cz/ekonomika/287464-nebankovni-spolecnosti-jednaji-s-dluzniky-lepe-nez-banky-tvrdi-pruzkum.html

Vyjádření k analýze na IDNES.CZ
20.10.2012
Vážení klienti a zájemci o naše úvěry! Dne 26. 09. 2012 v deníku idnes.cz byl zveřejněn článek „Test úvěrových firem: zajímavé úroky i tajnosti se smlouvou“, který obsahuje řadu nepravd o naší společnosti. Ráda bych se zde k němu vyjádřila. Článek se opírá o „Analýzu spotřebitelských úvěrů nebankovních společností“, kterou provedla Umbrella - Evropské sdružení pro podporu práv spotřebitelů, o.s., vzniklé 16.09.2010, IČO: 22855611, sídlem Praha 5, Plzeňská 1270/97. Chci poukázat na základní chyby a připojit k nim jednoduchý komentář: 1. Analýza se jmenuje „Analýza spotřebitelských úvěrů nebankovních společností“. Z toho vyplývá, že se věnuje spotřebitelským úvěrům. Avšak společnost Credit Alliance, SE, která byla do průzkumu zařazena, byla zřízena na podporu podnikání a spotřebitelské úvěry vůbec neposkytuje. V testu je proto zařazena zcela neoprávněně. Konstatují to i autoři testu (údajně do konečné analýzy zahrnuli pouze spotřebitelské úvěry pro fyzické osoby, nepodnikatele), přesto společnost Credit Alliance, SE, v testu ponechali a umístili ji na předposlední místo. 2. Základním kritériem výběru údajně byl počet klientů té které společnosti, kteří se dle zkušeností pracovníků Umbrella nejčastěji vyskytují mezi osobami žádajícími o oddlužení. Ponechme stranou, že o oddlužení mohou žádat pouze osoby, jejichž dluh nepochází z podnikání, takže by už z podstaty žádný z našich klientů o oddlužení žádat neměl. Připusťme, že pracovníci Umbrelly měli na mysli prohlášení úpadku, což se samozřejmě týká i podnikatelských subjektů. Jenže do doby konání testu ani jeden klient společnosti Credit Alliance, SE, nepodal návrh na prohlášení svého úpadku. Proč se tedy společnost Credit Alliance, SE, vůbec do testu dostala? 3. V testu je řečeno, že kámen úrazu představovaly zejména parametry úroková sazba a RPSN. A hned poté je u společnosti Credit Alliance, SE, uvedeno, že ten druhý parametr na svých webových stránkách neuvádí. To je sice pravda, ale tento parametr se týká pouze spotřebitelských úvěrů a v případě úvěrů pro podnikání se neužívá. Společnost Credit Alliance, SE, svým klientům tento parametr pro srovnání s jinými možnými nabídkami sděluje, ale až poté, kdy se s klientem dohodne na podmínkách úvěru. Podmínky úvěru se sjednávají s každým klientem individuálně (jiné podmínky má začínající podnikatel a jiné podnikatel v ekonomických potížích, jiné má právnická osoba a jiné podnikající fyzická osoba, posuzuje se i obor podnikání atd.), a tak není možné úrokovou sazbu ani RPSN, natož smlouvu zveřejnit dříve. Z pochopitelných důvodů to zákon ani nikdo jiný nepožaduje. Výjimkou jsou pracovníci sdružení Umbrella… 4. Z důvodů uvedených výše je nesmyslem i kalkulačka. Přesto sdružení Umbrella výslovně uvádí, že společnost Credit Alliance, SE, ji na svých webových stránkách nemá. Vytváří tak dojem, že by ji mít měla, a v celkovém hodnocení ji za neexistenci kalkulačky penalizuje. Proč se o to snaží? 5. Dále je společnost Credit Alliance kritizována za to, že po 20 minutách telefonického hovoru tento zdvořile ukončila. Je nutné si uvědomit, že údajný „zájemce o úvěr“ řekl, že podnikatelem není a nehodlá být, proto jakýkoliv hovor s ním byl veden pouze ze slušnosti a po 20 minutách byl taktéž slušně ukončen. Až po 20 minutách! Když půjdete do autosalónu Škoda a začnete tam chtít informace o autech Ford, dostanete je? Pracovník Credit Alliance, SE, který hovor vedl, si na něj jako na výjimečný dobře pamatuje. Hovor označil za výslech plný předpojatých otázek. 6. Porovnávání poplatků zjevně nebylo prováděno s odbornou péčí, když jsou mezi sebou porovnávány položky různého významu. V případě společnosti Credit Alliance, SE, je tzv. poplatek za zpracování úvěru současně i poplatkem za vedení úvěru (například u mnoha bank se takový poplatek vybírá v řádu stokorun měsíčně po celou dobu trvání úvěru) a zahrnuje i náklady spojené s ověřením podpisů a kolky na katastrální úřad. To je zamlčeno. Také pojem poplatky z prodlení je velmi neurčitý a jak je vidět z popisu u jednotlivých poskytovatelů úvěrů, i pro pracovníky Umbrelly jde o zmatečný termín. Klienti Credit Alliance, SE, se mohou setkat se zákonným úrokem z prodlení (ve výši dle nařízení vlády, nyní cca 0,02 % denně) a případně smluvní pokutou z prodlení ve výši cca 0,1 % denně. Jsme si jisti, že jde o jedny z nejvýhodnějších podmínek na trhu. 7. Jen pro zasmání chci poukázat na naši údajnou radu, založit si IČO za poplatek cca 1.000 Kč. Založit IČO nejde, lze ale zahájit podnikání (a tím IČO získat). Poplatek pak není cca 1.000 Kč, ale je přesně 1.000 Kč a platí se příslušnému živnostenskému úřadu. Nevím samozřejmě, jakými slovy to náš pracovník do telefonu řekl, ale to není podstatné - hovor nebyl veden na úrovni dvou právníků, ale na úrovni kvalifikovaného poradce na jedné straně a jakéhosi pracovníka sdružení Umbrella, který se vydával za hloupého a nezkušeného klienta, na druhé straně. Jako s takovým s ním byl hovor veden. Tento dlouhý seznam „nepřesností“ samozřejmě vyvolává další otázky, jako co pracovníky sdružení Umbrella vedlo ke zveřejnění shora uvedených lží a pomluv? Nebo proč je Credit Alliance ve všech tabulkách na prvním řádku, když k tomu není důvod ani abecední, ani jiný? Zato je hned vidět, v čem je tato společnost „špatná“… Odpovědi lze asi hledat u vítěze tohoto „objektivního a nezávislého testu“, který sice poskytuje úvěry spotřebitelské, ale také podnikatelské. Úvěry od Credit Alliance, SE, mají totiž parametry, které jsou o hodně lepší než u vítězné společnosti. V testu je uvedeno, že vítězná společnost nabízí úvěry za 7,99 - 11,88 % procenta ročně. Já jsem se podívala na poslední tři poskytnuté úvěry Credit Start (určené zejména pro začínají podnikatele bez historie), které se svou dostupností blíží spotřebitelským úvěrům. Úroková sazba byla ještě lepší, než jak zveřejňujeme na webové stránce: 6,60 %, 6,48 % a 6,96 % ročně. Před nedávnem jsme dokonce měli úvěr za 5,76 % ročně… Jak mnozí z Vás z vlstní zkušenosti víte, doba splatnosti může být až dvacet let, a po celou tuto dobu se úroková sazba nemění (u bank je v případě hypoték úrok obvykle fixován jen na několik let). Každý si může libovolně stanovit výši splátek a termíny splátek, a kdykoliv je může bez jakékoliv žádosti a bez jakýchkoliv poplatků změnit, jen se nesmí dostat do prodlení vůči stanoveným minimálním splátkám (takzvaným lhůtním splátkám). Avšak článek v deníku idnes čtenářům říká: Credit Alliance, SE, je při poskytování spotřebitelských úvěrů tak špatná, že je na předposledním místě v testu objektivního a nezávislého Evropského sdružení pro podporu práv spotřebitelů Umbrella. Jenže my spotřebitelské úvěry vůbec neposkytujeme, zato těžko hledáme stejně dobrou konkurenci při poskytování podnikatelských úvěrů. To už se ale čtenáři nedozvěděli. A po čase jim v hlavě zbude jen matná vzpomínka, že Credit Alliance, SE, je „špatná“. Takže by bylo správné, abyste si připomněli skutečnost takovou, jaká opravdu je. Dobře ji popisují dvě jednoduché věty: 1. Credit Alliance, SE, poskytuje vynikající úvěry pro podnikatele. 2. Evropské sdružení pro podporu práv spotřebitelů Umbrella není objektivní a nezávislé. Vážení klienti a zájemci o naše úvěry! Věřím, že aspoň dodatečnou nápravu zjedná jak redakce idnes.cz, tak sdružení Umbrella. Děkuji vám za trpělivost, s níž jste mé vyjádření dočetli. Ing. Jitka Ničová členka představenstva
Studenti míří k podnikání
15.04.2012

Soutěž "Nápad roku", vyhlášená mobilním operátorem Vodafone, je určena studentům, kteří mají podnikatelský nápad; vybrané nápady pak mohou dostat finanční injekci do začátků. Ale z průběhu soutěže lze vyčíst i několik zajímavých faktů.

Po studiích chce podnikat 47 % vysokoškoláků, v praxi se však o podnikání pokusí jen asi třetina z nich. Nejčastěji se do podnikání nepustí kvůli obavám z neúspěchu (včetně ztráty vlastních či rodinných financí), a většinou uvádějí i nedostatek zkušeností. Studenti také tvrdí, že k podnikavosti je ve škole moc nevedou, podle 68 % dotázaných školy vychovávají spíš zaměstnance než podnikatele. Jenže průzkum také ukázal, že ačkoliv studenti o podnikání mluví, jen 64 % zájemců o podnikání má nějaký podnikatelský nápad...

Kdy začít? Studenti si často myslí, že ideální doba pro zahájení podnikání nastává po ukončení studia. V praxi to bývá spíše naopak. Převážná část úspěšných podnikatelů začala realizovat své nápady již během studia, kdy ještě nebyli tolik zatíženi všelijakými závazky a mohli si dovolit snáze podstoupit různá rizika.

V online dotazníku, do něhož se minulý měsíc zapojilo 562 studentů z univerzit v Praze, Brně a Hradci Králové, uvedlo skoro 35 % z nich, že nejvíc by jim v začátcích podnikání pomohly rady a vedení od zkušeného podnikatele. Na 28 % by uvítalo hlavně peníze na rozjezd vlastního projektu, 16 % by si přálo zviditelnění svého podnikání v médiích.

V soutěži uspějí jen někteří. Ti ostatní najdou podporu u nás. S bezplatnou reklamou sice pomoci neumíme, ale zájemci o podnikání u nás najdou jak odborné poradenství, tak peníze... A nemusí jít jen o studenty.

 

 

Napsali o nás
31.10.2011

Proč mi to nikdo neřekl dřív? Rubrika volný čas, Blesk pro ženy. Vždycky jsem si dávala záležet na tom, jak vypadám. Pleť, nehty, make up, účes… Sice netrávím před zrcadlem zrovna hodiny, ale znáte to, první dojem je buď dobrým, nebo špatným startem jednání. Mám vkus, takové vylepšování vzhledu mi docela jde, a tak i kamarádky si ke mně chodily pro rady. A pro pomoc. A čím dál, tím častěji. Tyhle „ženské proměny” mě začaly bavit tak, že jsem kamarádky měnila od hlavy k patě a ony byly nadšené. Jedna se pochlubila další a… už jsem to nestíhala a musela se rozhodnout, jestli zůstanu u své nudné práce v kanclu, nebo se začnu živit svým hobby. Plná ideálů jsem zašla do “své” banky, kde mám již léta vedený účet, a požádala jsem o úvěr na předělání přízemí našeho domku v salonek. V bance mě čekal šok. Paní za přepážkou mi řekla, co všechno musím doložit. Když se však JÁ pro něco rozhodnu, jdu si za tím! A tak jsem se do toho maratónu pustila. Začalo to spoustou osobních údajů v žádosti. Nejen moje datum narození a bydliště, ale i závazky a příjmy. A kdo se mnou žije, kolik bere, kolik dluží a jak se jmenuje. Tedy u dětí se na dluhy neptali. A k tomu spoustu dokladů. Bezdlužnost u sociálky a zdravotky, potvrzení od finančního úřadu. Vzala jsem si na to dva dny dovolenou. Jenže paní z finančního úřadu, co mě má na starosti, měla dovolenou taky… V bance mě čekal šok. Co vám budu povídat, po třech týdnech jsem to měla konečně pohromadě. Ale paní v mé bance ještě zjistila, že na takto velký úvěr musím mít zajištění nemovitostí... Takže musím nechat zpracovat odhad svého domku. Znalce mi určí banka a já to zaplatím. Samozřejmě předem. Odhadce mohl přijet až příští středu - jenže ve středu máme uzávěrku a dovolenou nedostanu. Takže musím požádat o pomoc někoho z rodiny. A to jsem chtěla, aby to nikdo nevěděl. Po dalších 14 dnech mám konečně i odhad. Paní v bance mi oznámila, že to zpracuje a do týdne budeme vědět výsledek. Jaký výsledek? Vždyť jsem všechno doložila! Výsledkem po dalších dvou týdnech bylo, že nemám dostatečné příjmy. Nač chtěli odhad, když příjmy byly nedostatečné už na začátku? Vyšla mi vstříc evropská společnost Credit Alliance. Můj úvěr však nakonec přesto dopadl dobře. Vyšla mi vstříc evropská společnost Credit Alliance. Zajímala je jenom splátková bonita. Vše se vyřídilo za pár hodin a peníze jsem měla na účtu zhruba za týden. Podporují drobné živnostníky a řemeslníky, a tak jsem dostala úrok ještě nižší, než jaký slibovali v mé bance. Proč mi o nich nikdo neřekl dřív?

CREDIT ALLIANCE získává podporu
29.09.2011

Credit Alliance nabídla spolupráci nezávislým úvěrovým poradcům, a ti se na semináři shodli, že lepší podnikatelské úvěry dosud nenabízeli.

CREDIT ALLIANCE oficiálně startuje
26.09.2011

Credit Alliance oznamuje v mediích oficiální vstup na český trh.

Úvěry pro podnikatele www.credital.eu
26.09.2011

Credit Alliance naplno nabízí tyto úvěry: Credit Start, Credit Variant, Credit Komfort.

Investoři jsou spokojeni
08.08.2011

Ukázalo se, že investoři, kteří při zakládání Credit Alliance vsadili na Českou republiku, se nemýlili. Ta dostala lepší ratingovou známku než USA.

CREDIT ALLIANCE testuje
01.05.2011

Credit Alliance zahajuje svůj pilotní testovací provoz a prodává první desítky úvěrů pro drobné podnikatele.

CREDIT ALLIANCE posiluje
14.04.2011

Investoři z Velké Británie a jižní Afriky se rozhodli vstoupit na relativně stabilní Český trh a ovládají evropskou společnost Credit Alliance, SE.

Úvěr CREDIT START
21.01.2011

Pozitivní ohlasy, s jakými byl přijat úvěr Credit Variant naplňující potřeby podnikatelů nás motivuje k podpoře těch, kteří zatím nepodnikají a nebrání se myšlence podnikat. Plánují to třeba jen vyzkoušet. Uvažují o tom, mají nějaký nápad a rádi by jej realizovali. Jsou třeba zrovna nezaměstnaní nebo na mateřské a případně v důchodu a cítí se na to si to zkusit. Takovým fandíme a připravili jsme pro ně speciální startovací produkt.

Úvěr CREDIT KOMFORT
17.01.2011

Dále přinášíme i něco pro ty, kteří v době začátku financovali své záměry příliš draze, a nyní by se jim vyplatilo tyto nevýhodné závazky přefinancovat. Stávající závazky lze snížit až na polovinu.

Úvěr CREDIT VARIANT
10.01.2011
Vytváříme náš první typ úvěru, který podle nás na trhu chybí. Podporujeme stávající podnikatele, kteří mají zájem růst a vyvíjet se. Plánují rozšiřovat výrobou, modernizovat své výrobní prostory nebo prostory, ve kterých nabízejí své služby. Připravují nové výrobky a zajímavější služby. Rozšiřují své skladové zásoby anebo se připravují ne sezónu.
Vzniká společnost CREDIT ALLIANCE
01.01.2011

Jejím posláním je podporovat podnikání ve všech možných oborech. Vytváří úvěrové portfolio za nejnižší možné ceny a s individuálním přístupem ke každému podnikateli. Připravila velmi dostupné produktové řady s rychlým servisem a s velmi jednoduchým čerpáním bez zbytečných byrokratických postupů. Každý podnikatel by si měl vybrat snadno a pohodlně. Cílem je dostat podnikání do stavu, že když má někdo dobrý nápad, ale chybí mu prostředky, tak tím není omezen. Ať si vezme ten správný úvěr a nebojí se jít do toho naplno.