headphones
Infolinka: 844 205 305
Po–Pá: 8:30–18:00
logo credit aliance

Banky se slučují, aby přežily - my máme skvělé služby

Bankovní licenci má na malém českém trhu 46 bank a poboček zahraničních bank, a protože část z nich nabízí své služby bezpoplatkově, tak je konkurence docela trápí. Akvizice nebo spojení je proto  v silně konkurenčním prostředí retailového bankovnictví logickým krokem a jednoduchým způsobem, jak se rázově dostat na násobek klientů.

Tři bankovní domy teď oznámily své sloučení - Moneta, Air Bank a česká i slovenská pobočka Home Creditu. Tím u nás vznikne třetí největší banka se dvěma miliony klientů a druhý největší poskytovatel spotřebitelských úvěrů. Tento krok nové "sjednocené" bance údajně přinese na úsporách nákladů až deset procent, tedy zhruba jednu miliardu korun.

My jsme malí, ale šikovní. Neplatíme týmy zaměstnanců, hodně toho zvládají naše počítačové programy. Proto ani před poskytnutím úvěru, ani v průběhu splácení neplatíte žádné poplatky - jen jednorázový poplatek při podpisu smlouvy. Po celou dobu splácení máte rozumnou úrokovou sazbu. A když své splátky budete hradit z účtu u "bezpoplatkové banky", tak neplatíte nic víc, jen sjednané splátky.